ÚVOD
Řimbaba je nenáročná a velmi jednoduchá k pěstování. Pěstovat zvládne i úplný začítečník. Na zahradě se řimbabě bude dařit kdekoliv a bez problémů přečká sucho, mokro a navíc je plně mrazuvzdorná. Plus se vám začne po zahradě vysemeňovat a tak jí budete mít za chvíli jako plevel.
Řimbaba kvete, jakmile se začnou prodlužovat dny (květen/červen/červenec). Do té doby roste do výšky a tvoří krásně dlouhé stonky. Abyste dosáhli co nejdelších stonků na řimbabě, doporučujeme jí pěstovat jako dvouletku — vysít na podzim, přezimovat a druhý rok na začátku léta vám krásně vykvete.
Samozřejmě můžete řimbabu pěstovat i přes rok, jen počítejte, že stonky budou kratší.
VÝSEV
Semena řimbaby jsou natolik titěrná, že máme v nabídce i peletovaná semena, se kterými se vám bude lépe pracovat. Semena řimbab Tetra White Single a Tetra White Wonder nejsou peletovaná, tak se připravte na mravenčí práci.
Semena řimbaby sejte na povrch substrátu a nezakrývejte, jelikož řimbaba potřebuje ke klíčení světlo. Zdůrazňujeme tedy semínka ničím nezakrývat, ani vrstvou vermikulitu.
Udržujte sadbovač v teplotě 16 - 22 °C. Pokud sejete peletovaná semena, doporučujeme sadbovač pravidelně rosit, aby se obal semena rozpustil.
Jakmile vám sazenice zaplní buňky sadbovače, můžete ještě řimbabu přesadit do menších květináčů (např. 7×7×8 cm), nechat prokořenit a až poté jí sázet ve sponu 20 × 20 cm do záhonu. Tento postup se nám osvědčil na farmě. Řimbabu vždy vysejeme do sadbovačů, přesadíme do malých květináčků a až poté sázíme do záhonů.
Před samotným přesazením doporučujeme sazeničky řimbaby nechat otužit, aby si zvykly na venkovní podmínky. Otužením sazeničkám i zesílí pletiva.
PĚSTOVÁNÍ
Na pěstování je řimbaba jednoduchá. Sazeničky sázíme do záhonu ve sponu 20 × 20 cm. Po přesazení záhon důkladně zalijte. Doporučujeme oporu, jelikož řimbaba vytvoří poměrně hustý porost.
Jakmile začne řimbaba kvést, mohou se na ní objevit mšice, proto doporučujeme pravidelně sledovat škůdce.